Repertuar

Udane wesele zależy w pewnym stopniu między innymi od wybranego repertuaru muzycznego. Zespół Presto gra w pełnym składzie instrumentalnym, wykonując muzykę tylko na żywo, czyli nie używamy automatów, sampli i innych wspomagaczy. Wykorzystujemy profesjonalny sprzęt i nagłośnienie, a nasze umiejętności muzyczne umożliwiają zagranie utworów w różnej stylistyce.
Mamy przygotowane ponad 200 utworów: utwory typowo taneczne (walce, tango, rock’n roll), muzykę zagraniczną (angielską i włoską) i polską (M. Rodowicz, A. Jantar, K. Krawczyka, R. Rynkowskiego i wielu innych), przeboje z lat 70-tych i 80-tych, jak i hity współczesne, muzykę disco polo i biesiadną oraz wiele przebojów muzyki pop.
Regularnie spotykamy się i aranżujemy popularne obecnie piosenki, tak aby nasz repertuar był również aktualny.

Zespół Presto prezentuje długie bloki muzyczne trwające ok. 45-50 minut z 10-15 minutową przerwą. Na bieżąco analizujemy, jak się bawią goście na sali i jakiej muzyki oczekują. To w trakcie wesela czy innej imprezy okazuje się, przy jakich utworach uczestnicy bawią się najlepiej. To nasze wyczucie klimatu i możliwość wybrania odpowiedniego repertuaru wpływa na zadowolenie gości.

Ważnym elementem wesela dla każdej pary młodej jest pierwszy taniec. W większości przypadków wybierane są utwory wolne, ale tworzące swoisty klimat. Tę część wesela zawsze uzgadniamy z parą młodą. Na życzenie opracujemy dany utwór w odpowiedniej stylistyce, nawet jeśli aktualnie nie posiadamy go w naszym repertuarze weselnym.
Również ważnym elementem większości wesel jest biesiada przy stołach – zabieramy ze sobą instrumenty akustyczne pozwalające nam na przeprowadzenie zabawy przy stołach gości, a nasz repertuar biesiadny jest również bardzo bogaty, co gwarantuje, że porwiemy gości do wspólnego śpiewania przy stołach.

Prowadzimy bez problemu wszystkie typowe zabawy weselne. Mamy przygotowanych też kilka własnych oryginalnych zabaw. Co jednak bardzo ważne, nasze zabawy nie wprowadzają nikogo w zakłopotanie, nie są wulgarne. Wszystko musi być z wyczuciem i odpowiednim poszanowaniem każdego gościa. Szczegółowe sprawy dotyczące ilości, częstotliwości i rodzaju zabaw możemy również ustalić przed weselem.

W przerwach oferujemy muzykę z CD tak, aby na sali nie było monotonnej ciszy. Utwory, które odtwarzamy nadają odpowiedni klimat całego przyjęcia weselnego.